Jump to content

2.0.3

• Please log in to reply
22 replies to this topic

RadSzym #21 Posted 01 February 2018 - 01:00 PM

Senior Airman

• Member
  • 1916 battles
  • 31
  • [D-303] D-303
Trochę się dziwię, że nie wprowadzono wzorem WT opcji wyboru rozgrywki. Wtedy ma się zwolenników wersji 1.9 i 2.0 do kupy. Chyba, że to technicznie jakoś kompletnie niemożliwe, ewentualnie wersja 2.1 będzie szła w tym kierunku. Tryb rozgrywek bez "odradzania się", bez zdobywania baz, które czasem przejmuje jeden samolot wroga, a czasem baza jest na radarze niebieska od samolotów i jakoś się przejąć nie może. Ja rozumiem czemu powstało 2.0. W końcu jako dość średni gracz miewam sytuacje, gdzie zestrzeliwuje w walce gościa, jedną ręką kierując, w drugiej trzymając fajkę. Potem jest podsumowanie bitwy, ja mam 6-8 tys. pkt, a tenże 12-14-16 tys. Ewentualnie jest człowieka w stanie w tym ogólnym zamieszaniu zestrzelić chłopek, którego znowu potem można jedną ręką trącnąć. Szanse się wyrównują. Egalitaryzm pełny - każdy ma szanse od samego początku być nie tylko dymanym, ale dymać innych. Ale i ci dymani w końcu dochodzą do momentu, gdzie chcieli by może coś więcej, czyli jakiś trudniejszy, alternatywny tryb. Naprawdę nie da się tego pogodzić? Wspominacie o trybie drużynowym, turniejach, wszelakich wydarzeniach, które niekoniecznie polegają tylko na tym, żeby wybrać aliantów i zdobyć skrzynie 2x. Tak naprawdę nie jest to chyba na tyle informatycznie skomplikowane, aby ograniczeniem była tylko wyobraźnia.  Nie wiem jak się ma też do tego rachunek ekonomiczny, w końcu ta gra tak, czy siak musi zarabiać. Mam wrażenie, że to zbyt jednostronne, jakby małym kosztem zyskać dużo. Tylko, że nikt głupi nie jest i się nie nabierze. Jaki nakład - taki odzew i bilans zysków. 

jakub_czyli_ja #22 Posted 01 February 2018 - 07:19 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 1389 battles
  • 9,028
  • [XII-2] XII-2

No właśnie nie.

1.9 i 2.0 to zupełnie różne gry.

2.0 ma zmieniony silnik i cały model rozgrywki - "samoloty" "latają" i strzelają inaczej, odczucia z gry są totalnie inne. Więc jak ktoś lubił grać w 1.9, to 2.0 samą mechaniką mu z dużym prawdopodobieństwem nie podejdzie.

No i do tego obcięty poziom meta, gdzie zdaniem WG gracze dostawali za dużo tokenów i free expa

Clear cache/Skasuj cache: cmd /K del /Q /F /S "%TEMP%\wargaming.net\wowp\cache"

And everything else/i wszystko inne: cmd /K del /Q /F /S "%APPDATA%\Wargaming.net\World of Warplanes"

RadSzym #23 Posted 02 February 2018 - 07:35 AM

Senior Airman

• Member
  • 1916 battles
  • 31
  • [D-303] D-303
Podejrzewam, że postawienie alternatywnego trybu na nowym silniku i ewentualna zmiana parametrów samolotów, niekoniecznie nawet drastyczna jest możliwa. Ale z drugiej strony zaostrzenie możliwości uzyskiwania żetonów poszło z kolei w drugą stronę. Rozumiem, trudniej jest zestrzelić 20 samolotów na asa, zamiast 5. Tylko, że za te 20 nie dostaję nic, nawet pół żetona. Bez sensu. Kolejna sprawa - 10 samolotów 5 typów lub 17 w jednym wejściu. Ok, nie za łatwo, ale po co kryterium wygranej bitwy? Wygram, czy przegram - dalej osiągnięcie indywidualne mam, wynik bitwy nie zmienia mi tych 17 na 12. Brak logiki. Tym bardziej, że asa dostanę, McCambella już nie. Konsekwencji tutaj kompletnie nie ma. Po co ustanawiać indywidualne osiągnięcia, które są jednak drużynowe. Fakt postawienia granicy IV tieru powoduje, że nie ma sensu grać samolotami I-III. Kolejna niekonsekwencja - najwyższy poziom dla danego samolotu nie powinien być liczony poniżej IV tieru, a jest. Tylko po to, aby potem go jednak nie było. Podobnie jak inne osiągnięcia. Rozumiem potrzebę zaostrzenia kryteriów, bo w poprzedniej wersji na I-5 ludzie na początek dnia robili 5 żetonów, a potem dopiero zaczynali grę wyżej. Tak trudno wprowadzić odpowiednik asa dla I-III, powiedzmy 25-30 samolotów na żeton? I 20 na wyższe? I analogicznie pozostałe osiągnięcia? Mam wrażenie, że to wszystko na kolanie robione, bez głębszej analizy i refleksji. Tym bardziej, że układ gry jest taki, że wydane pieniądze wiele nie wnoszą. Kupno samolotów premium nie zwiększa znacząco sukcesów, bo nie są rewelacyjne. A te co były w miarę, tak jak Seafang - zostały skutecznie zepsute. Jedynie konto premium cokolwiek daje. Ale chyba tyle nie wystarczy, by utrzymać grę. 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users