Jump to content

Nowy gracz, witam

• Please log in to reply
32 replies to this topic

Frantiszek_PZL #21 Posted 16 May 2018 - 08:33 PM

Second Lieutenant

• Conquest Member
  • 7563 battles
  • 1,977
  • [_PZL_] _PZL_

View PostAdamorr, on 16 May 2018 - 08:26 PM, said:

Cześć,

Nazywam się Adamorr byłem WOWPholikiem - cześć Adamorr!!.  Rozegrałem ponad 30T plus w becie ponad 8T bitew. Grałem w wielu turniejach i CW. Teraz WOWP mi nie pasuje - nie gram. Wyleczyłem się. 

Gratuluję Adamorr. Nazywam się Frantisze_PZL i nie udało mi się wyleczyć z tego nałogu. Gram dalej i jest mi z tym dobrze. Łącznie z Betą i produkcją rozegrałem prawie 55 000 walk. W nowej GRZE ponad 7 000 i nadal nie potrafię przerwać tego uzależnienia. Wciąż jestem WOWPoholikem.:P

:trollface::izmena:   :playing:

Edited by Frantiszek_PZL, 16 May 2018 - 08:34 PM.

Carcass69 #22 Posted 17 May 2018 - 12:08 PM

Command Chief Master Sergeant

• Squadron Leader
  • 297 battles
  • 622
  • [_UN_] _UN_

Zainspirowaliście mnie Panowie.

Tez dużo grałem (ponad 20k bitew), ale do was mi daleko, więc podzielę się paroma spostrzeżeniami odnośnie mojego klanu. W chwili obecnej jest 75 osób w klanie (w szczytowym okresie było ok. 10 osób więcej). Mamy od wielu lat dosyć stały skład, wynika z tego że jesteśmy grupą zgraną i lojalną wobec siebie. Jeśli ludzie nie grają to nie znaczy, że klan im się nie podoba, bo skoro porzucili grę to znaczna liczba osób odeszłaby tez z klanu. Ewentualnie stagnacja w klanie zmusiłaby ich do szukania nowego, bardziej aktywnego klanu. Wnioskuję z tego, że ich braku aktywności należy szukać z powodu wprowadzenia wersji 2.0 gry.

A oto liczby:

- średnia ilość bitew 13 200, przy 75 osobach daje to 990 000 bitew,

- moja średnia ilość bitew przed 2.0 to ok. 18 dziennie (z grubsza - uprościłem sobie obliczenia), Adamorra przy pewnych moich założeniach ok. 29 dziennie (jeśli się mylę to popraw mnie Adam).

Stan aktualny w klanie:

- przed 2.0 z tych 75 osób było aktywne 59 (wiem na pewno, bo w klanie rezerwistą zostawała osoba nieaktywna prze 6 miesięcy i od tamtej pory mało było zmian, bodajże 1 została z powrotem zaliczona do aktywnych),

- dane z ostatnich 28 dni - 14 osób grało - z czego wniosek, że 3/4 osób po 2.0 przestało grać w Wowp,

- średnia bitew tych ostatnio aktywnych osób to 1,17 bitwy dziennie - jednak wynik nie odzwierciedla sytuacji faktycznej bo tak na prawdę to graja aktywnie 3 osoby, które mają wynik od 3,5 do 5,3 bitwy dziennie.

Podsumowanie:

- wersja 2.0 zabiła aktywność klanu - 95% graczy aktywnych przed 2.0 nie gra ( w tym osoby z zerowym stanem bitew z ostatnich 28 dni oraz 11 osób, których średnia wynosi mniej niż 0,3 bitwy dziennie),

- 76% graczy przestało grac w ogóle (0 bitew w ostatnich 28 dniach),

- nie ma żadnej osoby, która byłaby choćby w połowie tak aktywna jak przed 2.0 - obecnie najbardziej "aktywni"  gracze (przypominam jest ich 3.) mają ok. 4 bitwy dziennie.

- średnia liczba bitew na osobę (bezwzględna, razem z rezerwistami i wliczając nawet okres 2.0) przed 2.0  - 17,4dziennie  - po 2.0  - 1,17 dziennie (średnia liczba bitew osób przejawiających jakąkolwiek aktywność w ciągu ostatnich 28 dni). A gdy policzymy bitwy w ostatnich 28 dni w stosunku do wszystkich członków klanu wyjdzie ........ 0,22 bitwy dziennie (sic!).

WNIOSKI WYSNUJCIE SOBIE SAMI.

edit. parafrazując mi się nasuwa takie podsumowanie podejścia WG - GRA JEST WSPANIAŁA TYLKO LUDZIE *edited*. edit. K...

a co mi sie wp... w sarkastycznie sparafrazowaną wypowiedź marszałka Piłsudskiego?

Ten post był edytowany z powodu: (wulgaryzmy).

Edited by Carcass69, 19 May 2018 - 09:49 AM.

UNFORGIVEN MEMBER

<a href='http://hryunomod.ru/ubars/eu/3100/Carcass69.png' class='bbc_url' title='External link' rel='nofollow external'>http://hryunomod.ru/...0/Carcass69.png</a>

Adamorr #23 Posted 17 May 2018 - 03:38 PM

Senior Master Sergeant

• Conquest Member
  • 635 battles
  • 281
  • [_UN_] _UN_

Zadałeś sobie spory trud z wyliczeniem tego. Nie przypuszczałem, że jest aż tak źle...

Carcass69 #24 Posted 17 May 2018 - 04:25 PM

Command Chief Master Sergeant

• Squadron Leader
  • 297 battles
  • 622
  • [_UN_] _UN_

Najsmutniejsze jest to, że z 60 osób, które grały i do dużo, teraz gra tylko 3.

Edited by Carcass69, 17 May 2018 - 05:27 PM.

UNFORGIVEN MEMBER

<a href='http://hryunomod.ru/ubars/eu/3100/Carcass69.png' class='bbc_url' title='External link' rel='nofollow external'>http://hryunomod.ru/...0/Carcass69.png</a>

Leonarnik #25 Posted 17 May 2018 - 05:37 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 37 battles
  • 491
Ale to było wiadomo. Jak była ta kampania to dało się wyliczyć, że aktywnych graczy na EU jest 8k, czyli takich z jedną wygraną bitwą przez weekend.. Czyli przy pewnych założeniach można przyjąć że obroty na WoW EU to m,niej niz byle osiedlowej Zabki. Ja i tak się zastanawiam kto tam pracuje bo prezes i sekretarka na waciki muszą mieć
Jak Partia mówi że da, to mówi, jak mówi, że nie da, to nie da.
ku pamięci Airborne Challenge

jakub_czyli_ja #26 Posted 17 May 2018 - 08:49 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 1387 battles
  • 9,013
  • [XII-2] XII-2
WG ma WoTa, który przynosi wiadra kasy, WoWP to spieprzony projekt który jest utrzymywany przy życiu tylko ze względów wizerunkowych.

Clear cache/Skasuj cache: cmd /K del /Q /F /S "%TEMP%\wargaming.net\wowp\cache"

And everything else/i wszystko inne: cmd /K del /Q /F /S "%APPDATA%\Wargaming.net\World of Warplanes"

LORDDOOMSDAY #27 Posted 18 May 2018 - 12:13 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 45 battles
  • 2,725
  • [_UN_] _UN_

Generalnie można przyjąć, że WoWP przed 2.0 miał wizerunek ekskluzywnej callgirl. Niby fajna laska ale nadal *edited*  .A teraz jest na poziomie osiedlowej cichodajki puszczającej się za wino. Nikt poza desperatami tego nie tknie :trollface:. WG ma dwa wyjścia. Albo przyzna się do błędu 2.0 ( ja...dole sam nie wierzą w to co piszę ) i przejdzie metamorfozę jak u Sablewskiej i może zostanie tą callgirl albo wykończy się od tanich win. Mi tam ryba. Jak będzie rozgrywka sprzed 2.0 to wracamy. Jak to co teraz, to kij wam w rurkie. :playing:

Edited by akataMM, 19 May 2018 - 06:26 AM.

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

Frantiszek_PZL #28 Posted 18 May 2018 - 12:56 PM

Second Lieutenant

• Conquest Member
  • 7563 battles
  • 1,977
  • [_PZL_] _PZL_

View PostLORDDOOMSDAY, on 18 May 2018 - 01:13 PM, said:

Generalnie można przyjąć, że WoWP przed 2.0 miał wizerunek ekskluzywnej callgirl. Niby fajna laska ale nadal *edited*  .A teraz jest na poziomie osiedlowej cichodajki puszczającej się za wino. Nikt poza desperatami tego nie tknie :trollface:. WG ma dwa wyjścia. Albo przyzna się do błędu 2.0 ( ja...dole sam nie wierzą w to co piszę ) i przejdzie metamorfozę jak u Sablewskiej i może zostanie tą callgirl albo wykończy się od tanich win. Mi tam ryba. Jak będzie rozgrywka sprzed 2.0 to wracamy. Jak to co teraz, to kij wam w rurkie. :playing:

Sądzę, że mylisz się choć takie zdanie na początku też miałem - podobne. Porozmawiaj z ludźmi zaczynającymi grę. Zapytaj co im się podoba.

Kwestia rozbiega się właśnie o ilość samolotów w grze, ich różnorodność, szybkość gry. Nie chcę się rozpisywać, ale większość - sądzę, że 90% z nich zaczyna grę od myśliwców. Jak grają? Wpadają w sektor .... ojjjjjjjjjjjj ........ niekoniecznie w sektor i kręcą się, strzelają, ściągają samoloty, robią medale, a ich na poczatku dostają mnóstwo.

To przyciąga nowych graczy. Jednak wiem z doświadczenia, że w sytuacji gdy zaczynają grać 6 - 7 tier to zaczyna się płacz:: jakoś wolno idzie expienie samolotów, czemu tak mało doświadczenia, czemu tak mało kasy.............  i zaczyna się płacz, przychodzi zniechęcenie.............. i zaczyna się myślenie typu: może jakbym więcej wygrywał to bym szybciej wyexpił samolot, ale......... jak to zrobić???

I to jest właśnie to. Wiesz ilu ludzi przewinęło się przez klan, takich do których nie docierały słowa jak mają grać, co robić by wygrywać, a potem uciekają z gry bo oni WOLĄ SIĘ KRĘCIĆ nawet P-51 na 100m z japońcem. Sądzę, ze po łatwym poczatku większość myśli, ze zarz będzie miała dziesiąte poziomy. Jednak WG nie jest takie głupie. Albo nauczą się grać, albo będą kupowali "doładowania".

Nadal jestem zdania, iż ta wersja nie powinna się nazywać WOWP 2.0... tylko jakoś inaczej, powinna nosić nazwę jako zupełnie inna gra. Do użytku powinna zostać gra - moja ukochana - wersja 1.9 i to ona powinna nosić nazwę WOWP. To co powstało jest zupełnie inną grą.

Pomimo oburzenia powróciłem, po setkach walk ogarnąłem ją. Obecnie cieszę się z reguły wygranymi i płaczem typu: Frantiszek cheater, reported itp. itd. Prezentuję w grze połączenie doświadczenia z poprzedniej wersji, umiejętność wykorzystania gry BnZ - UWAGA to dalej działa - oraz w nowej wersji myślenie w grze co zrobić, gdzie polecieć, co olać, jaka baza na początku, jaką utrzymać za wszelką cenę, wiem co i w jakiej ilości samolotów jest bronione, gdzie nie lecieć myśliwcem...................

Nowi gracze tego nie jarzą. Są - ło matko nie wiem ich nazwać by bana nie dostać - ludzie co mają w kluczu ilość walk 36 oraz 48 i posiadają samoloty premium 9 poziomu :kamikaze:

Lord pomimo tego co napisałeś, a wracasz co jakiś czas na forum WOWPa widać, że "tęsknisz" za tą grą :popcorn:

Edited by akataMM, 19 May 2018 - 06:28 AM.

LORDDOOMSDAY #29 Posted 18 May 2018 - 01:35 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 45 battles
  • 2,725
  • [_UN_] _UN_
Wracam na forum bo tli się jeszcze nadzieja. A wiadomo kogo jest matką :). Ja swoje zdanie wyraziłem. I będę pisał dalej. Hahahahhaha. 

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

Frantiszek_PZL #30 Posted 18 May 2018 - 03:42 PM

Second Lieutenant

• Conquest Member
  • 7563 battles
  • 1,977
  • [_PZL_] _PZL_

View PostLORDDOOMSDAY, on 18 May 2018 - 02:35 PM, said:

Wracam na forum bo tli się jeszcze nadzieja. A wiadomo kogo jest matką :). Ja swoje zdanie wyraziłem. I będę pisał dalej. Hahahahhaha. 

Dorosły chłop, a jeszcze myśli o matce nadziei i powrocie - ha ha ha ha.... By rozluźnić emocje pisz. Bo kto bardzo....:

... a może Twój listonosz dojedzie do celu :trollface:

Edited by Frantiszek_PZL, 18 May 2018 - 03:47 PM.

jakub_czyli_ja #31 Posted 18 May 2018 - 04:17 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 1387 battles
  • 9,013
  • [XII-2] XII-2

View PostFrantiszek_PZL, on 18 May 2018 - 12:56 PM, said:

Sądzę, że mylisz się choć takie zdanie na początku też miałem - podobne. Porozmawiaj z ludźmi zaczynającymi grę. Zapytaj co im się podoba.

Kwestia rozbiega się właśnie o ilość samolotów w grze, ich różnorodność, szybkość gry. Nie chcę się rozpisywać, ale większość - sądzę, że 90% z nich zaczyna grę od myśliwców. Jak grają? Wpadają w sektor .... ojjjjjjjjjjjj ........ niekoniecznie w sektor i kręcą się, strzelają, ściągają samoloty, robią medale, a ich na poczatku dostają mnóstwo.

Z mojego sealclubbingu na I tierze tak nie wynika.

Podobnie jak w 1.x - gdzieś między bezgłowymi kurczakami a dziećmi we mgle.

Debilna nocna mapa, na której nie widać samolotu na tle nieba nie pomaga.

Clear cache/Skasuj cache: cmd /K del /Q /F /S "%TEMP%\wargaming.net\wowp\cache"

And everything else/i wszystko inne: cmd /K del /Q /F /S "%APPDATA%\Wargaming.net\World of Warplanes"

Frantiszek_PZL #32 Posted 18 May 2018 - 04:25 PM

Second Lieutenant

• Conquest Member
  • 7563 battles
  • 1,977
  • [_PZL_] _PZL_

View Postjakub_czyli_ja, on 18 May 2018 - 05:17 PM, said:

Z mojego sealclubbingu na I tierze tak nie wynika.

Podobnie jak w 1.x - gdzieś między bezgłowymi kurczakami a dziećmi we mgle.

Debilna nocna mapa, na której nie widać samolotu na tle nieba nie pomaga.

Tylko zauważ gdzie większość leci.... na środek i spotyka się z kolejnym półgłówkami na środku i JAZDA :izmena:

RadSzym #33 Posted Yesterday, 08:32 PM

Senior Airman

• Member
  • 1899 battles
  • 29
  • [D-303] D-303
Powiem więc inaczej. Można nauczyć się grać w tę grę, ale wcale nie oznacza to nauczenia się latania samolotem. To rozłączne sprawy. Jako mocno średni gracz potrafię zdmuchnąć gorszym samolotem gościa w walce 1-1, który potem nawali 11, 14, 15 tys. punktów. Patrzę na statystyki - zestrzelony 2, 3 razy, ale co tam, wynik zrobiony. Rozumiem, że w czasie bitwy o Anglię pilot ze strąconego samolotu spadał nie do zimnych wód kanału, tylko do kabiny nowiutkiego Spita, którym wracał na pole bitwy. Poza tym silnik gry ewidentnie bazuje na tych sektorach, bazach i może drużyna indywidualnie nawalić punktów, ale przegrać z tą, która punktów ma mniej, ale przejmowała. Zły balans ziemia-powietrze. To jednak przecież samoloty, a nie szturm ruskiej kompanii na stanowiska wroga. Odradzanie to dla mnie uinfantylnienie gry. Poza tym z ręką na sercu, Frantiszek ile ze swoich umiejętności latania wykorzystujesz w tej grze? Tylko latania, a nie umiejętności dobrej orientacji w 2.0, która przynosi efekty. Jara Cię latanie bombowcem przy ziemi i nabijanie kolejnych setek tysięcy punktów? I jak się to ma do 1.9 w proporcjach faktycznych walk powietrznych, odbyłeś ich przecież bardzo dużo. Poza tym samoloty takie, srakie, obrony, które wybuchają w powietrzu przed strąceniem, bo baza przejęta. Co to k.. jest? Gra we flashu dla dzieci? Po co umiejętności, jak w tłoku każdy pętak z 2000 pkt strąci podlatując z boku każdego, nawet najlepszego. Sterowanie wynikami to już na chama. Widać po botach. Albo po ataku latają bujając się na boki jak przygłupy, albo dostają super speeda i robią nawroty w miejscu. Ewidentnie liczy się kasa, ale tylko kasa i w konsekwencji ma to być taki Volksspiele, gdzie każdy coś sobie ugra. Nieważne, że nie ogarnia orientacji w trzech płaszczyznach, coś se tam zawsze strzeli. O to chodzi, to jest nie halo, a nie tam grać, nie grać, bojkotować, przeprosić się. Każdy gra z innych motywacji (lub nie gra). 1.9 cudem nie był, większość o tym wie. Ale 2.0 po prostu nie jest lepsze, ani porównywalne z perspektywy poprzedniej odsłony. 

2 user(s) are reading this topic

1 members, 1 guests, 0 anonymous users

MicPL