Jump to content

Specializacja samolotów

• Please log in to reply
16 replies to this topic

eekeeboo #1 Posted 12 June 2018 - 10:23 AM

Community Manager

• WG Staff
  • 5021 battles
  • 2,495

Chcielibyśmy usłyszeć Wasze opinie i sugestie. 

Edited by eekeeboo, 13 June 2018 - 08:40 AM.

Templarus #2 Posted 24 June 2018 - 08:34 PM

Master Sergeant

• Beta Tester
  • 918 battles
  • 62

Specjalizacja. Ha!

Na AR68 mogę dodać sobie jeszcze jeden materiał eksploatacyjny. łoooo.

Wyposażenia i tak nie używam uznając pomysł z +/- za poroniony.

Faktycznie wielka różnica.

Blenheim IV (w) może w końcu założyć niebieską taśmę z pociskami i to w sumie tyle.

Innych zmian nie odnotowałem.

Frantiszek_W_R_E #3 Posted 24 June 2018 - 09:23 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 24794 battles
  • 2,425
  • [W_R_E] W_R_E

Nowość skierowana na wydębienie żetonów, kasy od graczy. Co o tym myślę? Pewne rzeczy dają na plus samolotu, ale wyposażenie, które coś ulepsza, a pogarsza coś na co faktycznie nie powinno mieć wpływu to już stan umysłu WG.

Poza tym starzy gracze po raz kolejny zostali zrobieni w kulki. Wszystkie samoloty jakie miałem tj. 206 do czasu wejścia 2.0.5 miałem zrobione ze wszystkimi możliwymi modułami, które były dostępne i ukierunkowane na dany samolot. Teraz robię tylko  te, które są potrzebne do wykonania  misji dziennych, a dopiero specjalizację mam na dwudziestu samolotach. Uważam, że to zbyt duża zmiana.

Dlaczego na ciężkich typu ME 410, XF5U nie ma modułu wyposażenia do rakiet i bomb, a na innych typu ciężki Beaufighter są??????????

Już nie wspomnę o TRYMERZE na pewnych samolotach, którego nie ma możliwości założyć.

Edited by Frantiszek_PZL, 24 June 2018 - 09:28 PM.

Teblor_ #4 Posted 24 June 2018 - 09:29 PM

Command Chief Master Sergeant

• Squadron Leader
  • 864 battles
  • 638
  • [_UN_] _UN_

View Posteekeeboo, on 12 June 2018 - 12:23 PM, said:

To ja bym chciał usłyszeć od szanownego Wg Staff opisu do specjalizacji i ich wpływu na rozgrywkę. Bombowce jako takie, wobec wprowadzenia zdobywania sektorów zmieniły sposób rozgrywki i zdecydowały o ich wpływie na przebieg rozgrywki (nie potrzebna jest przewaga w powietrzu) . Natomiast proszę o wyjaśnienie roli mulitroli i ciężkich i ich wpływu na rozgrywkę. O ile rola jest jeszcze czytelna to ich wpływ na losy bitwy jest dyskusyjny. A zwłaszcza przy problematycznym wpływie botów na przebieg bitwy. Gdyby  w obsadzie pełnego składu byli ludzie to można by to przekładać na brak taktyki, ale przy dużym udziale botów proszę o wyjaśnienie szanownego WG Staff i opisanie taktyk przypisanych do poszczególnych grup botów. Może to uczytelni czemu służy ta rozgrywka i jaką rolę WG przewiduje dla czynnika ludzkiego w wygranej. :)    

edit.ekeeboo - grasz już tyle, że sam powinieneś na tak głupie pytania odpowiadać WG, więc się nie wysilaj. A w temacie to powinna się pojawić co najwyżej ankieta - jest ch... czy jest ok? 

Edited by Carcass69, 25 June 2018 - 12:47 PM.

UNFORGIVEN MEMBER

<a href='http://hryunomod.ru/ubars/eu/3100/Carcass69.png' class='bbc_url' title='External link' rel='nofollow external'>http://hryunomod.ru/...0/Carcass69.png</a>

jakub_czyli_ja #5 Posted 24 June 2018 - 10:04 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5097 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

Uważasz, że ci odpowie?

To może jeszcze zapytaj się go, jak w świetle jego anty-Hryunmodowych rantów, że pozwalają fokusować się na bardziej ogarniętych graczach, odbiera mechanikę rozwoju samolotów i znaczek specjalizacji nad samolotem podczas bitwy.

Ogólnie to wybór tego konkretnego mpuppeta na woźnego to bardzo dobry sposób na dobicie czegokolwiek w community. Poprzedni robili, bo to była ich robota, ten robi, bo lubi.

GadAnkh #6 Posted 25 June 2018 - 07:54 AM

Senior Airman

• Member
  • 4400 battles
  • 39
  • [W_R_E] W_R_E
Mnie bardziej ciekawi czy ktoś to w ogóle czyta, czy temat zrobiony tak sobie bo na innych forach też jest.
Trudno wypowiadać się co do aktualizacji, bo nie wiadomo co jest celowe a co jest bugiem, a tych jest sporo...
Ot choćby ulepszam kolimator, nie dość że z absurdalnych dla mnie powodów mój pilot jest tak nim zaabsorbowany że traci zdolność uniku kul wroga siedząc w ciasnym kokpicie(nie dziwne w końcu akcja odbywa się w komputerze więc matrix i te sprawy...)to jeszcze po zrobieniu specjalisty puf...i nie ma ulepszonego kolimatora.
Zachwyca mnie też co miał na myśli ten co balansował te specjalizacje...bardziej odwalić się nie dało?? Poprawiamy coś tam o 3% i pogarszamy o 3%, ale jak założymy kolejne ulepszenie to ono nam pogorszy to co polepszyliśmy poprzednim...Proste prawda? A jakie przydatne...normalnie zrobił się z samolotów MORPG, brakuje jeszcze tylko by podczas walki zniszczeni wrogowie zostawiali po sobie dodatkowe życie w grze(wypadający z samolotu pilot, którego należy złapać)wieżyczka, czy działko(też do złapania w grze)albo o super boss do zestrzelenia na końcu mapy to by było coś...

A z innych zachęcających do gry smaczków moje ulubione wieżyczki AA, walą jak wściekłe czasem nawet atak ciężko opancerzonym szturmowcem to spore wyzwanie, wielozadaniowiec pada zaraz za swoja bombą, a odbijanie sektorów niektórymi myśliwcami o niskim pułapie operacyjnym to prawdziwa przyjemność.
I to co uwielbiają nowi gracze...goście w zrobionych na specjalistę wypasionych samolotach z wypasioną załogą koszący innych jak rydzyk rządowe dotacje i ten balans drużyn, po jednej stronie może trafić się(na razie) dwu specjalistów a u nas żadnego, ale co tam...przecież nowi gracze mają skila i takie wyzwanie tylko zachęci ich do bardziej wytężonej gry...

Templarus #7 Posted 25 June 2018 - 01:58 PM

Master Sergeant

• Beta Tester
  • 918 battles
  • 62

View PostFrantiszek_PZL, on 24 June 2018 - 09:23 PM, said:

Poza tym starzy gracze po raz kolejny zostali zrobieni w kulki. Wszystkie samoloty jakie miałem tj. 206 do czasu wejścia 2.0.5 miałem zrobione ze wszystkimi możliwymi modułami, które były dostępne i ukierunkowane na dany samolot. Teraz robię tylko  te, które są potrzebne do wykonania  misji dziennych, a dopiero specjalizację mam na dwudziestu samolotach. Uważam, że to zbyt duża zmiana.

Nie tylko starzy, choć nie wątpię, że Was bardziej to trzepnęło ilościowo.

Blenheim z 2.0 nie ma już tej 'mocy' w 2.0.5

Tam 4 bombki na zajęcie podstawowej bazy, teraz przy dużej dozie szczęścia 70-80% przejęcia

i.t.d.

2.0.5 to ogólne zjechanie w dół z wszystkim statystykami/parametrami/wyposażeniem samolotów, tak to odbieram. To po co nazwa - aktualizacja?

View PostGadAnkh, on 25 June 2018 - 07:54 AM, said:

(...) MORPG, (...)

A z innych zachęcających do gry smaczków moje ulubione wieżyczki AA, walą jak wściekłe czasem nawet atak ciężko opancerzonym szturmowcem to spore wyzwanie, wielozadaniowiec pada zaraz za swoja bombą, a odbijanie sektorów niektórymi myśliwcami o niskim pułapie operacyjnym to prawdziwa przyjemność.
I to co uwielbiają nowi gracze...goście w zrobionych na specjalistę wypasionych samolotach z wypasioną załogą koszący innych jak rydzyk rządowe dotacje i ten balans drużyn, po jednej stronie może trafić się(na razie) dwu specjalistów a u nas żadnego, ale co tam...przecież nowi gracze mają skila i takie wyzwanie tylko zachęci ich do bardziej wytężonej gry...

Podpisuję się obiema ręcami.

Mam zbliżone spostrzeżenia :)

Edited by Templarus, 25 June 2018 - 03:52 PM.

jakub_czyli_ja #8 Posted 25 June 2018 - 05:40 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5097 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

Bo wy chyba nie wiecie, skąd się bierze to powiązanie celownika z obrażeniami pilota.

Otóż jeden z najsławniejszych samolotów II Wojny Światowej, zwany nie bez racji latającym czołgiem, mający tyle zalet co jego lądowy odpowiednik, T-34, czyli Ił-2, miał celownik PBP-1b.

Skrót ten był rozwijany do Przyrząd Bijący Pilota Raz (a dobrze), zwłaszcza podczas gwałtownej deceleracji, gdy pilot jeszcze troszkę poruszał się do przodu, a reszta samolotu już nie.

GadAnkh #9 Posted 25 June 2018 - 08:30 PM

Senior Airman

• Member
  • 4400 battles
  • 39
  • [W_R_E] W_R_E
Jakubie to co piszesz jest ciekawe i przyznam że nigdy o tym nie słyszałem, ale tu wszystkie celowniki(niezależnie od samolotu i narodowości pilota)mają opisany negatywny dynks. No i tu rośnie szansa zranienia pilota podczas walki...z czego wnioskuję że rosną właściwości przyciągania kul przez pilota, który używa rzeczonego urządzenia...

Templarus #10 Posted 26 June 2018 - 05:18 PM

Master Sergeant

• Beta Tester
  • 918 battles
  • 62

Ogólnie sposób naliczania expa do specjalizacji wymyślił jakiś niedorobiony onanista (wskaż mi tu wulgaryzm, ha!)

Dolosujecie mi niechętne do strzelania boty, niechętne, bo w sumie zgromadzone w bitwie przez nie doświadczenie zbliża się do tego, które zdobędę sam.

Niestety, mimo epickiej bitwy starcie bywa przegrane, bo przeciwnik dostał boty, którym się chciało np. bronić czy zajmować bazy.

Doświadczenia wtedy nie zdobywam.

Wyżej dupy nie podskoczę, czemuż więc jestem karany za wasze niedouczone boty?

Spostrzeżenie ogólne do rozgrywki:

Czy i jaki wpływ mają postępy gracza na poziom inteligencji dolosowywanych mu botów?

View Posteekeeboo, on 12 June 2018 - 10:23 AM, said:

Chcielibyśmy ( ja bym chciał) usłyszeć wasze odpowiedzi na nasze opinie i sugestie.

Edited by Templarus, 26 June 2018 - 05:20 PM.

kryb #11 Posted 26 June 2018 - 08:58 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 5359 battles
  • 254
Mam już specjalizacje na I-5 i XP-31, pozostałe 130 maszyn musi obejść się smakiem ...

jakub_czyli_ja #12 Posted 26 June 2018 - 09:23 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 5097 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

View PostGadAnkh, on 25 June 2018 - 08:30 PM, said:

Jakubie to co piszesz jest ciekawe i przyznam że nigdy o tym nie słyszałem, ale tu wszystkie celowniki(niezależnie od samolotu i narodowości pilota)mają opisany negatywny dynks. No i tu rośnie szansa zranienia pilota podczas walki...z czego wnioskuję że rosną właściwości przyciągania kul przez pilota, który używa rzeczonego urządzenia...

Bo WoWP jest wypełnione sowieckocentrycznym punktem widzenia na wojnę powietrzną, i oni najwyraźniej rzutują swój punkt widzenia na wszystkie samoloty w grze.

W 1.9 nawet ta biedna symulacja pokazała im absurdy takiego rzutowania - wysokość optymalna wysokością optymalną, a szczątkowa implementacja zasady zachowania energii spowodowała, że wysokość i energia rządziła - tak jak w rzeczywistości.

W 2.0 siłowo sprowadzili walkę do parteru, tak jak walczono nad frontem wschodnim.

Wujek dobra rada co mu się japa nie zamyka, najpierw motywacyjne pierdoły przed bitwą, a potem dobre rady, też jest osadzony w sowieckiej doktrynie.

Pilot rosyjski jest cały czas sterowany z ziemi, dokładnie tak jak to robi ten kłapiący głos.

tm1922 #13 Posted 03 July 2018 - 09:14 PM

Airman Basic

• Alpha Tester
  • 63 battles
  • 5

Jaki obecnie samolot premium V poziomu jest wart zakupu? Chodzi mi dobrą zabawę przewagę nad innymi i coś czym można wyciągać bitwę.

Mam 1900 golda więc coś trzeba kupić

AD 10C2 mi się podoba przez dobrą manewrowość SE 100 też spoko maszyna , kiedyś ich w drzewku nie było :)

Ruski:  I-180-3 spoko wygląda i Niemiaszek ME 209 V4 typowe niemieckie parametry , ale uzbrojenie chyba nie wyrabia.

Pozdro ;)

kryb #14 Posted 04 July 2018 - 07:08 AM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 5359 battles
  • 254

View Posttm1922, on 03 July 2018 - 09:14 PM, said:

Jaki obecnie samolot premium V poziomu jest wart zakupu? Chodzi mi dobrą zabawę przewagę nad innymi i coś czym można wyciągać bitwę.

Mam 1900 golda więc coś trzeba kupić

AD 10C2 mi się podoba przez dobrą manewrowość SE 100 też spoko maszyna , kiedyś ich w drzewku nie było :)

Ruski:  I-180-3 spoko wygląda i Niemiaszek ME 209 V4 typowe niemieckie parametry , ale uzbrojenie chyba nie wyrabia.

Pozdro ;)

Poczekaj na promocje i kup dwa za 50% wartości - ja bym brał: A6M3, XFL-1 lub AD 10C2. Nie latałem CA-12 Boomerang - uzbrojenie wygląda nie najgorzej. Możesz próbować zdobyć kod na Spitfire Ia - to jest bardzo fajna maszyna. I-180-3 zdecydowanie odradzam - co prawda jest zwrotny ale jego siła ognia pozostawia wiele do życzenia.

Edited by kryb, 04 July 2018 - 07:09 AM.

tm1922 #15 Posted 04 July 2018 - 08:52 AM

Airman Basic

• Alpha Tester
  • 63 battles
  • 5

a to racja z tym 2 w cenie 1 :) zapomniałem o 50% Wezmę AD 10c2 bo jest wyjątkowy jak na myśliwca (tylny strzelec) i amerykańca bo podszkoli pilota drzewkowego :) po za tym dobra maszynka.

Dzięki.

dominik70 #16 Posted 05 July 2018 - 04:08 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 2514 battles
  • 122
  • [D-302] D-302

View Posttm1922, on 04 July 2018 - 08:52 AM, said:

a to racja z tym 2 w cenie 1 :) zapomniałem o 50% Wezmę AD 10c2 bo jest wyjątkowy jak na myśliwca (tylny strzelec) i amerykańca bo podszkoli pilota drzewkowego :) po za tym dobra maszynka.

Dzięki.

Polecam Ci japońca A6M3 exp. Mam go, dobrze zarabia i szkoli pilota, a następny to Spitfire Ia.

LORDDOOMSDAY #17 Posted 05 July 2018 - 05:02 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 842 battles
  • 2,884
  • [_UN_] _UN_
Granca nie bierz bo wymagajacy i papierowy. A6M3 jest git. A i Iłek całkiem całkiem. 

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users