Jump to content

Pe-2

bombowiec tier v

• Please log in to reply
7 replies to this topic

jakub_czyli_ja #1 Posted 29 August 2018 - 05:46 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 4151 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

Najgorszy bombowiec w grze, nie ma nic - prędkości - wszystko go dogania, zwłaszcza Beaufightery boty, wysokości - zadyszka na 2700, ani celności bomb.

Uzbrojenie defensywne ma fajne kąty ostrzału, także to w dziobie wygląda na konkretnie zbuffowane, żeby się do czegokolwiek nadawało, ale ogólnie jest to piniata z HPkami.

Frantiszek_W_R_E #2 Posted 29 August 2018 - 07:48 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 21994 battles
  • 2,352
  • [W_R_E] W_R_E

Już parę dni mam wszystkie bombowce - te nowe ruskie. Szóstym tierem można coś zrobić, ale uważam, iż do latania na nisko, robienia celi do misji  =  medali na misje to tylko i wyłącznie te, które były pierwsze premiowe. Ruskie są o kant zadka rozbić. Czwarty tier straszny tylny strzelec.. Trójka i czwórka za szybko padają od pelot latając wysoko. Mówię o bazach typu rakietówka. Wlecisz i już nie wylecisz jeśli nikt ze szturmów nie uszkodził wysokościowych pelotek.

Ogólnie uważam, iz te samoloty są zbyt suuuuuuuuuuuuuabe by dawać je w evencie jako nagrody.

hutnik13 #3 Posted 03 September 2018 - 02:31 PM

Senior Airman

• Member
  • 610 battles
  • 14
Ulżyło mi, że nie pozbyłem się żetonów  :P czytając możliwości tych maszyn. Szkoda,że Bristol Blenheim Model IV nie jest na 4 tierze (mam na myśli robienie misji) ale może kiedyś uda się nabyć Douglas A-26B Invader lub drzewkowego niemiaszka.

jakub_czyli_ja #4 Posted 04 September 2018 - 02:12 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 4151 battles
  • 9,364
  • [XII-2] XII-2

A-26 też dostał nerfa do pułapu, więc część problemów Petlakowów go też dotyczy - już nie polecisz wysoko, żeby nawet ciężkie miały problemy.

Zostają tylko powiedzmy niemieckie, ale i tak celność bombardowania wysokopułapowego jest frustrująca, a nisko to piniaty z HPkami.

Ogólnie to życie pokazuje, że tak jak było dawno temu pisane, bombowce w WoWP średnio pasują.

Misje na Pe-2 były jeszcze spoko, opierdzielenie 2 pierwszych było kwestią czasu, a ostatnia chyba i tak kosztowała mniej niż 18 żetonów za które inaczej musiałbyś kupić miejsce w hangarze, więc i tak się opłacała. Absurdalna jest dopiero na Pe-2 M czy jak on się tam nazywa.

40WR #5 Posted 27 October 2018 - 05:45 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 2764 battles
  • 115

Opiszę bez skrzydełek bo jeszcze nie mam na nim skrzydełek wiec ocena moja dla niego na 10 mozliwych to :    KUPA 

gdy tylko kiedyś w jakiś magiczny sposób będę miał skrzydełka na nim to opiszę ....

ps. lepszy niż Pe-2M-82 te same bomby robią lepszę robotę na ziemi na V tierze bo na VI tierze to lepiej nie tykać ....

Mehrunnes #6 Posted 28 October 2018 - 11:29 PM

Senior Airman

• Member
  • 3907 battles
  • 14
  • [FOUL] FOUL

Z uwagi na event, pograłem trochę tym pudłem i napiszę krótko: absolutnie nie nadaje się do bombardowań z wysokiego pułapu. Olbrzymi rozrzut bomb i zawsze znajdzie się bot albo gracz na HF, który nas skasuje. Natomiast w roli szybkiego GAA z dobrym przeładowaniem bomb - daje radę. Potrafi burzyć małe i średnie cele naziemne na jedną bombę, duże struktury i ufortyfikowane - pękają na 2,3 piguły. Ale musi być spełniony jeden warunek - wrogie myśliwce (boty lub gracze) muszą być zajęci walką, aby na nas nie zdążyli zwrócić uwagi, gdy robimy przelot, bo jak będzie focus na nas - zgon. Bombowiec dużo hp nie ma i niewiele potrzeba, aby się rozpadł na kawałki, ale ciekawa rzecz - silniki rzadko w nim padają. W każdym bądź razie wlot do strefy z graczami gotowymi do jej obrony = gwarancja szybkiej śmierci.

Generalnie - niestety, nie warto. Sowieckie bombowce nie mają mocnych stron, aby stanowiły alternatywę dla niemiekich, które lepiej się sprawdzają w swojej klasie na polu bitwy.

kryb #7 Posted 11 November 2018 - 02:41 PM

Senior Master Sergeant

• Beta Tester
  • 4673 battles
  • 248
szrot

Frantiszek_W_R_E #8 Posted 12 February 2019 - 10:54 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 21994 battles
  • 2,352
  • [W_R_E] W_R_E
Sam o tym mam podobne zdanie jednak widziałem, że niektórzy robią fajne wyniki na tym. Pewnie to jest kwestia sposobu gry na tym samolocie. Ze względu na to, że są inne "lepsze" bombowce rzadko na nim latam.

Also tagged with bombowiec, tier v

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users