Jump to content

Československá letadla

• Please log in to reply
4 replies to this topic

ivko_13 #1 Posted 11 July 2019 - 04:11 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 2945 battles
  • 164
  • [Y-I-Y] Y-I-Y

Zdarec, tak konečně jsme se dočkali, máme tu Avii Bk-534 a Avii S-199, sice Izraelskou, ale aspoň něco :child:

Zatím jsem si pořídil Avii Bk-534 a odehrál jen 2 bitvy, tak teď nebudu hodnotit bojovou hodnotu letadla v téhle hře, ale především vzhled.

Pro Přehlednost to rozdělím na plus a mínus.

Plus

- Letní kamufláž................ odpovídá realitě z konce třicátých let, sice není fotograficky zdokumentovaná, ale podle pamětníků měla jedna Avie B-534 v takové kamufláži létat v Hradci Králové.

- Zimní kamufláž............... celkem odpovídá realitě, ale v Bulharském letectvu, Bulhaři Avie nakoupili od Německa, které je zabavilo po okupaci našeho území.

- Pouštní kamufláž............ dala by se pokládat za reálnou, barvy odpovídají spíše sluncem vybledlé khaki barvě, která se ve třicátých letech u nás používala, pochopitelně ne jako pouštní, dokonce odpovídají                                                     realitě i červené ocasní plochy i když je to pravděpodobně jen pro účely vojenského cvičení pro rozlišení nepřátelské strany.

- Námořní kamufláž..........  jsem na rozpacích, zda ji mám nechat jako plus, vzhledem k tomu, že v našem letectvu tato možnost nebyla, stejně jako pouštní kamufláž, tak je tento odstín barvy vymyšlen, ale pro                                                   účel hry to není na závadu, proto nechávám plus, odpovídá realitě i široký červený pruh na trupu, opět je účel stejný jako v předchozím případě... vojenské cvičení.

- Univerzální kamufláž...... trefa do černého, takto naše Avie B-534 a Bk-534 opravdu vypadaly. Khaki barva - horní a boční plochy, hliníková, později světle šedá barva na spodních plochách.

Dále tu máme čs. kokardy, neboli státní znaky na vojenských letadlech.

Dal bych jim velké plus, ale nejde to, je správná velikost a barvy a dokonce jsou na správném místě, ale degraduje jich špatná orientace na křídlech a to každému fandovi čs. letectva musí trhat oči!

Na sop je vše v pořádku, ale na křídlech je vždy modrá výseč dopředu, bílá vně a červená k trupu letadla, to platí jak na horní straně, tak i na spodní straně křídla!

Proto státní znaky...

Plus........svislá ocasní plocha

Minus.....křídla

Pak je tu nos a emblémy

Nos, hezké nové znaky, České, Slovenské i Moravské a Slezské, bohužel na nos letadla se nehodí a když k tomu použiji z emblémů plukovní znaky na trup tak to celkově vypadá fakt blbě, proto jsem tam raději dal slečnu, přestože je to historicky blbost, ale zvyšuje zk. pilota o 3%

Emblémy jsou povedený, odpovídají realitě plukovní znaky, bohužel umístění skoro pod kabinou je špatně, raději bych byl, kdyby se znak klanu přesunul na pevnou část sop a na jeho místo plukovní znaky, více by to odpovídalo historii. Celkem bych uvítal, kdyby se nové znaky z nosu přesunuli do emblémů aby si každý z čs komunity vybral to svoje. Buď plukovní znak, nebo barevný znak krajiny ve které žije.

Když to shrnu, je tu více plusů než mínusů, tak aspoň nám opravte ty znaky na křídlech, když už nic jiného a budeme spokojeni, tedy aspoň já ano.

PS: oprava na pravé straně sop je znak taky špatně orientován, modrou výsečí dozadu, má být modrou výsečí vždy vpřed, bílou nahoru a červenou výsečí dolů!  Takže v pořádku je čs znak jen na levé straně sop.

Edited by ivko_13, 11 July 2019 - 06:40 PM.

Pentakon #2 Posted 11 July 2019 - 06:15 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 29 battles
  • 1,028
  • [SPX] SPX

Zdareeeeeec. Po asi dvoch rokoch čo som sa tu ani nepozrel, tak som to zapol lebo predsa len tej Avii som odolať nemohol, nech je tá hra domrvená akokoľvek :trollface: Od roku 2013 som sa snažil presadiť aby sa tu zaviedol Československý technologický strom a robil pre to niekoľko rokov všetko čo sa dalo, obetoval výskumu voľný čas a peniaze a teraz je pre mňa neskutočne povznášajúce vidieť, že sa sem predsa nejaký ten ČS stroj pridal, aj keď som tomu zrejme priamo nepomohol (teda až na neustále spamovanie fóra a posielanie feedbacku do WG :teethhappy: ).

View Postivko_13, on 11 July 2019 - 04:11 PM, said:

Zdarec, tak konečně jsme se dočkali, máme tu Avii Bk-534 a Avii S-199, sice Izraelskou, ale aspoň něco :child:

Zatím jsem si pořídil Avii Bk-534 a odehrál jen 2 bitvy, tak teď nebudu hodnotit bojovou hodnotu letadla v téhle hře, ale především vzhled.

Pro Přehlednost to rozdělím na plus a mínus.

Plus

- Letní kamufláž................ odpovídá realitě z konce třicátých let, sice není fotograficky zdokumentovaná, ale podle pamětníků měla jedna Avie B-534 v takové kamufláži létat v Hradci Králové.

- Zimní kamufláž............... celkem odpovídá realitě, ale v Bulharském letectvu, Bulhaři Avie nakoupili od Německa, které je zabavilo po okupaci našeho území.

- Pouštní kamufláž............ dala by se pokládat za reálnou, barvy odpovídají spíše sluncem vybledlé khaki barvě, která se ve třicátých letech u nás používala, pochopitelně ne jako pouštní, dokonce odpovídají                                                     realitě i červené ocasní plochy i když je to pravděpodobně jen pro účely vojenského cvičení pro rozlišení nepřátelské strany.

- Námořní kamufláž..........  jsem na rozpacích, zda ji mám nechat jako plus, vzhledem k tomu, že v našem letectvu tato možnost nebyla, stejně jako pouštní kamufláž, tak je tento odstín barvy vymyšlen, ale pro                                                   účel hry to není na závadu, proto nechávám plus, odpovídá realitě i široký červený pruh na trupu, opět je účel stejný jako v předchozím případě... vojenské cvičení.

- Univerzální kamufláž...... trefa do černého, takto naše Avie B-534 a Bk-534 opravdu vypadaly. Khaki barva - horní a boční plochy, hliníková, později světle šedá barva na spodních plochách.

Dále tu máme čs. kokardy, neboli státní znaky na vojenských letadlech.

Dal bych jim velké plus, ale nejde to, je správná velikost a barvy a dokonce jsou na správném místě, ale degraduje jich špatná orientace na křídlech a to každému fandovi čs. letectva musí trhat oči!

Na sop je vše v pořádku, ale na křídlech je vždy modrá výseč dopředu, bílá vně a červená k trupu letadla, to platí jak na horní straně, tak i na spodní straně křídla!

Proto státní znaky...

Plus........svislá ocasní plocha

Minus.....křídla

Pak je tu nos a emblémy

Nos, hezké nové znaky, České, Slovenské i Moravské a Slezské, bohužel na nos letadla se nehodí a když k tomu použiji z emblémů plukovní znaky na trup tak to celkově vypadá fakt blbě, proto jsem tam raději dal slečnu, přestože je to historicky blbost, ale zvyšuje zk. pilota o 3%

Emblémy jsou povedený, odpovídají realitě plukovní znaky, bohužel umístění skoro pod kabinou je špatně, raději bych byl, kdyby se znak klanu přesunul na pevnou část sop a na jeho místo plukovní znaky, více by to odpovídalo historii. Celkem bych uvítal, kdyby se nové znaky z nosu přesunuli do emblémů aby si každý z čs komunity vybral to svoje. Buď plukovní znak, nebo barevný znak krajiny ve které žije.

Když to shrnu, je tu více plusů než mínusů, tak aspoň nám opravte ty znaky na křídlech, když už nic jiného a budeme spokojeni, tedy aspoň já ano.

Som rád, že si ostal medzi ľuďmi čo tu hrajú, vždy som si rád prečítal tvoje rady ku kamuflážiam :great: Musím povedať, že si ma predbehol, sám som sem chcel dopísať svoje dojmy, ale zhodujú sa s tvojimi. Lietadlo je super, za hru s ním priemerne dám tak 10-15 zostrelov, aj keď je pravda, že sú to nižšie úrovne. Ale určíte každému veľmi odporúčam jednu vlastniť! A podľa mňa by sa hodila aj na IV. tier lebo keď som hral s trojkami, tak mi prišla až moc OP a mimo to je napríklad Fantome úplne okopčená 534ka s tým istým motorom aj výzbrojou. :bajan: 

Mimochodom ešte jedna vec. Keď sa pozriete v hangári dole, alebo v Európskom strome na ČS vlajku, tak aj tá je zle :facepalm: Modrý klín musí ísť do polovice vlajky a nie do tretiny, to je tiež niečo čo bije do oka, tak ako aj to, že na lietadlách je klín vždy v smere letu. Neviem či to tak je ešte stále, ale La-5ka kedysi mala ČS kamufláž a tam boli klíny dobre, tak prečo ste to neurobili podľa toho? (Otázka pre WG a na nejakého Staffáka, ak sa tu ešte niekto taký vyskytuje :hiding:

A na záver pre zaujímavosť prikladám svoju poslednú verziu Československého technologického stromu pre WoWp z pred dvoch rokov, takže tam nie sú bombardéry, na ktoré by sa dala pokojne urobiť ďalšia menšia vetva :izmena:

Edited by Pentakon, 11 July 2019 - 06:34 PM.

Pentakon #3 Posted 11 July 2019 - 06:33 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 29 battles
  • 1,028
  • [SPX] SPX

A ešte tu okrem Československého stromu pridám aj malú chuťovku. :playing: Keď som pracoval na mojom projekte Československého technologického stromu pre WoWp, tak som zároveň musel robiť aj výskum a moduly pre všetky lietadla aby som dokázal predovšetkým kritikom na fórach, ktorí boli proti nášmu ČS stromu s tým, že sme nemali žiadne lietadlá a že by radšej hrali za iné národy, že by tu WG aj tak nedalo ani jediné lietadlo a že by aj tak nebolo možné vyskladať ani jednu líniu, ako aj WG to, že nie je problém nájsť aj moduly. A bum.. nemáme tu síce náš strom, ale máme tu hneď dokonca 2 lietadlá! Máme kamufláže, emblémy, vyriešil sa problém s víťaznými symbolmi, a už sa aj generujú ČS piloti a máme aj grafiku na státie v hangári! :) To je úžasný posun. No každopádne kedysi som zdigitalizoval pre účely ČS stromu 4 modulové výskumy Československých lietadiel, ktoré si môžete pozrieť :honoring:

Avia B-534

Spoiler

Avia B-135

Spoiler

Letov L-501

Spoiler

Letov L-52

Spoiler

Ps. mimochodom teraz sa pozerám, že ten zlý smer výsostných znakov na krídlach vzalo WG asi odomňa :trollface: Predsa videli moju prácu! :teethhappy:

ivko_13 #4 Posted 11 July 2019 - 07:28 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 2945 battles
  • 164
  • [Y-I-Y] Y-I-Y

Taky bych měl Avii raději na 4 tieru, už proto, že když plním denní mise na nízkých tierech, tak většinou beru 4 tier, zároveň tak můžu plnit něco, kde je podmínka min 4 tier, ale s 5 tierem by tohle letadlo myslím mělo problém, asi by museli zvednout bojovou hodnotu.

Pentakone, kdybych jen tušil, že tu založíš vlákno, tak bych počkal a napsal recenzi na vzhled až pak, ale nějak jsem to nevydržel, já se totiž nemohl dočkat, až se mě ta hra aktualizuje a vyzkouším si Avii  :playing:

Pentakon #5 Posted 11 July 2019 - 07:55 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 29 battles
  • 1,028
  • [SPX] SPX

View Postivko_13, on 11 July 2019 - 07:28 PM, said:

Taky bych měl Avii raději na 4 tieru, už proto, že když plním denní mise na nízkých tierech, tak většinou beru 4 tier, zároveň tak můžu plnit něco, kde je podmínka min 4 tier, ale s 5 tierem by tohle letadlo myslím mělo problém, asi by museli zvednout bojovou hodnotu.

Pentakone, kdybych jen tušil, že tu založíš vlákno, tak bych počkal a napsal recenzi na vzhled až pak, ale nějak jsem to nevydržel, já se totiž nemohl dočkat, až se mě ta hra aktualizuje a vyzkouším si Avii  :playing:

Ivko to je úplne v poriadku, teší ma predovšetkým fakt, že o to má záujem aj niekto iný ako som ja :teethhappy: Ale ako som si všimol, tak aj mnohým chalanom od nás z klanu sa 534ka páči a chystajú sa si ju kúpiť :coin:

Pokiaľ sa týka tých lietadiel 5. úrovne, tak tam by to mala náročnejšie, ale nalejme si čistého vína... ani Fantome to nemá 2x proti ním ľahké a parametrálne sú skoro to isté a tiež je na IV. tiery :kamikaze: Takže v tom stále vidím šancu a možno aj šancu na to aby vznikla raz Československá línia, alebo dokonca Československý strom (áno som idealista, ale kedysi mi všetci tvrdili, že je nereálne čoilen jedno lietadlo a bum, sú tu tri)

Ešte ku tej Avii, ako zimná kamufláž sa dal využiť aj strieborný lak, ktorým sa natierali a dokonca som k tomu našiel v jednej knihe aj B-534ku s modrým trupom a zeleným kuželom vrtule, presnejšie je to stroj od 34. letky 4. leteckého pluku a jeho pilotom bol svobodník J. Procházka :honoring:

A na záver pre zaujímavosť prikladám súbor s tým, ako dobre sa s Aviou B-534 hrá :izmena:

Attached Files

• Attached File   shot_010.jpg   673.43K

Edited by Pentakon, 11 July 2019 - 07:55 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users