Jump to content

Plutony tylko w jednej z drużyn

pluton asymetria nierównomierność

• Please log in to reply
2 replies to this topic

R0Bman #1 Posted 13 January 2020 - 01:17 PM

Airman Basic

• Member
  • 330 battles
  • 1

cześć,

to mój pierwszy post na forum WoWp, ale raczej będzie bez ochów i achów.

Chciałbym poruszyć temat braku symetrii przy tworzeniu drużyn pod kątem dystrybucji plutonów w obu zespołach.
Przy moim dość skromnym nalocie (~200 bitew, czyli nadal świeżak) przed chwilą kolejny raz zostałem uraczony taką bitewką. Tj. ja w Bf 109B (<10 bitew, nadal poznaję techniki walki wysokościowej czy jak to tam się zwie) przeciwko plutonowi (rzecz jasna w konfiguracji specjalistycznej) również pilotujących Bf 109B (notabene super maszynka). Wynik oczywiście z góry ustalony, bitwa błyskawiczna (słynna "trzyminutówka 0:15" z WoTa).

Niestety nie był to przypadek incydentalny, sądzę że miałem już 10 - 20 takich bitewek (tj. pluton TYLKO w drużynie przeciwnej). Zważywszy na fakt, że w drużynie jest 3 - 4 żywych graczy, taki zespół stanowi ogromną siłę, z tego co pamiętam udało mi się wygrać tylko raz przy takim losowaniu (akurat gracze byli słabi, ale najczęściej jest wręcz odwrotnie).
Czy WG nie widzi w tym problemu? Bo efekt jest taki, że ta dwójka osób w plutonie dobrze się bawi urządzając rzeź, natomiast ~czwórka osób w przeciwnej drużynie już niekoniecznie. W taki sposób Wargaming planuje powiększanie bazy graczy, bo moim zdaniem skutkuje to raczej mocną irytacją i stwierdzeniem, że WoWp to chyba jednak "nie to".

edit: dodałem obrazek ;-)

shot_001_resized.jpg

Edited by R0Bman, 13 January 2020 - 01:26 PM.

Renamed_user_987654321 #2 Posted 16 January 2020 - 09:26 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 26337 battles
  • 2,523

Opis MM ze strony WG - chyba aktualne zasady(jak umiesz angielski to zajarzysz jak nie wujek google):

https://worldofwarpl...matchmaker_209/

Edited by Renamed_user_987654321, 16 January 2020 - 09:34 PM.

prawiejakzywiec666 #3 Posted Yesterday, 09:20 AM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 10646 battles
  • 189
  • [PDLT] PDLT

R0Bman miło, że jesteś z nami. Kliknąłem screena z ciekawości i to co mogę stwierdzić to fakt, że żadna ze stron nie zagrała na dobrym poziomie.

Klucz 109B na 4 tierze to nic strasznego. Sam miałeś tą samą maszynę. Najważniejsze w Wowp to gra z głową, przyjęcie pewnej strategii i wykorzystywanie jej podczas rozgrywki. W Wowp normą jest, że po pewnym nalocie możesz wyspecjalizować maszynę - nie unikniesz kluczy doświadczonych graczy w takich właśnie samolotach. Osobiście wolałbym polecieć w mieszanym kluczu tj. myśliwiec ciężki i myśliwiec lekki (np. 110B + 109B) masz w takim przypadku większe możliwości ataku czy obrony.

Nie oszukujmy się również, że będziesz w stanie stanąć do równej walki z doświadczonymi graczami. Każdy z nich zna mocne i słabe strony praktycznie każdej maszyny, wie jak ją podejść i jak ew. uciec, ma przegląd pola walki (widzi co się dzieje dookoła), wydaje komendy botom itp. 

Reasumując mogłeś trafić dużo gorzej: doświadczeni gracze mieszają tiery w kluczu (przede wszystkim by uniknąć walki na dwóch maszynach 4 tieru z kluczem maszyn o tier wyższym). Pomyśl, że trafiasz na klucz 110B (4tier) + 109E (5tier) doświadczonych graczy pilotując 109B lub 109E. 

Nie oszukujmy się, musisz zdobyć doświadczenie (kilka tysięcy walk) by móc stawić realny opór podobnym graczom. Na wyższych tierach ludzie narzekają na bombowce. Po części mają rację, ale nawet nie starają się przeszkodzić im w zajmowaniu strategicznych sektorów (np. ciężkim myśliwcem). 

Ostatnio wyczytałem nawet, że wg. niektórych graczy latanie w kluczu z samolotem szturmowym czy bombowcem powinno być uniemożliwione gdyż, wielu pilotów opanowało do granic możliwości konkretną maszynę. Większej bzdury dawno nie słyszałem.

chikken

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users