Jump to content

Jaka linia samolotów dla początkującego gracza?

• Please log in to reply
33 replies to this topic

Etyrios #1 Posted 26 April 2020 - 09:16 AM

Airman Basic

• Member
  • 100 battles
  • 7
Siema. Chciałem się dowiedzieć, jaka linia jest najłatwiejsza tzn taka która wybacza błędy. W world of tanks takową była linia radzieckich czołgów w linii KV-1 aż do IS-7. Czy tutaj radzieckie samoloty też wymiatają? Mam w planach robić niemieckie myśliwce, ale nie wiem czy to dobre samoloty. Poradźcie coś. 

No i ten, nie chcę robić ciężkich myśliwców ani bombowców. W gre wchodzą tylko myśliwce

Dzienks

Frantiszek_D_F_J #2 Posted 26 April 2020 - 09:59 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 33765 battles
  • 2,874
  • [D-FJ] D-FJ

Na początek zrób linię lekkie myśliwce BRYTYJSKIE. Łatwe do grindowania, łatwe w grze, dużo nie trzeba myśleć. :trollface:

====

Ale tylko do 8 tieru tak jest ;-)

Edited by Frantiszek_, 26 April 2020 - 10:21 AM.

Etyrios #3 Posted 26 April 2020 - 11:04 AM

Airman Basic

• Member
  • 100 battles
  • 7
Dzięki. Mam jeszcze jedno pytanie nt myśliwców. Mianowicie, czy ich rola jest głównie bronienie przejętych punktów/baz czy też latanie nad wrogimi punktami i przejmowanie ich/niszczenie obiektów. Na razie głównie latam nad moimi bazami i bronie je przed wrogimi samolotami. O to chodzi w grze myśliwcami czy może mam grać bardziej agresywnie latać po całej mapie i nawalać?

Frantiszek_D_F_J #4 Posted 26 April 2020 - 01:08 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 33765 battles
  • 2,874
  • [D-FJ] D-FJ
W zależności od rodzaju myśliwca - nacji potrzebują ONE innego stylu latania.

Etyrios #5 Posted 26 April 2020 - 01:19 PM

Airman Basic

• Member
  • 100 battles
  • 7
Załóżmy, że śmigam niemieckim myśliwcem (nie ciężkim, po prostu zwykłym). Jak powinienem grać?

Frantiszek_D_F_J #6 Posted 26 April 2020 - 01:51 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 33765 battles
  • 2,874
  • [D-FJ] D-FJ

Niemieckie myśliwce potrzebują prędkości i wysokości. Nie są samolotami zwrotnym by walczyć z lekkimi ruskami, japończykami. Jeśeli chcesz zobaczyć lekkiego niemieckiego w akcji - gra jakby powiedzieć,, pokazowa na tym samolocie to zerknij na ten film ze starego klanu i grę APARTCLASSIC i spotkanie z POL1. Zwróć uwagę na zachowanie samolotu APARTA. To jest MEGA klasa dla tego typu samolotu. Naucz się tak grać:

Edited by Frantiszek_, 26 April 2020 - 02:03 PM.

Etyrios #7 Posted 26 April 2020 - 03:22 PM

Airman Basic

• Member
  • 100 battles
  • 7
Na razie mam meserschmitta IV tieru, i z wysokością jest ciężko. Niektórzy latają na jakichś 2km, może wyżej, a ja mam problem ze zrobieniem kilometra cisnąc cały czas w góre. Pewnie to kwestia tego że nie podnoszę wysokosci stopniowo tylko od razu lecę jak rakieta do góry. Wtedy silnik zaczyna szwankować i jest dupa.

Może zacznę te brytyjskie tak jak radziłeś. Potem może skończę tę niemiecką linie.

Dzięki za pomoc

Adamorr #8 Posted 26 April 2020 - 03:34 PM

Senior Master Sergeant

• Conquest Member
  • 4579 battles
  • 323
  • [_UN_] _UN_

Akurat Me 109 na IV T wymiata. Ale potem to już linia dla bardziej doświadczonych graczy. Frantiszek ma rację - idź w brytyjskie. Ewentualnie amerykańskie wielozadaniowe  - są wytrzymałe i to ci  pomoże nabrać doświadczenia. Na VI T poznasz różnicę między km a działkami.

Życzę wytrwałości:)

Edited by Adamorr, 26 April 2020 - 03:36 PM.

Etyrios #9 Posted 26 April 2020 - 04:41 PM

Airman Basic

• Member
  • 100 battles
  • 7
Dzięki panowie za pomoc

Frantiszek_D_F_J #10 Posted 26 April 2020 - 05:37 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 33765 battles
  • 2,874
  • [D-FJ] D-FJ

To nie żadna tajemnica, ale każdy samolot ma swój kąt wznoszenia bez utraty prędkości i bez doładowania. Trzeba to wyczuć. Nikt nie może Ci powiedzieć ustaw kąt wznoszenia na 1- czy 15 stopni dlatego, że to zależy od modułów........ Dużo by mówić. Jak zaczynasz grę to obejrzyj te dwa filmy(pod spodem link do drugiego filmu):

A tak naprawdę jak chcesz grać w klanie z możliwością rozwoju to wstąp do W-R-E. Napisz do nich.

Edited by Frantiszek_, 26 April 2020 - 05:51 PM.

Etyrios #11 Posted 26 April 2020 - 06:00 PM

Airman Basic

• Member
  • 100 battles
  • 7
Przydatne filmy, skorzystam z rad

Edited by Etyrios, 26 April 2020 - 06:05 PM.

LORDDOOMSDAY #12 Posted 27 April 2020 - 10:41 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 1054 battles
  • 2,927
  • [_UN_] _UN_

W sumie, wg strasznie spłaszczyło różnice pomiędzy nacjami. Japońce i ruskie zostaw na koniec. Papier i uzbrojenie grzeje się jak Tirówka na Katowickiej. Koledzy mają rację. Z tym, że ja bym zaczął od linii MF USA. ( F4U ). Duża siła ognia, zapas ciągu i dłuuuuugi boost. HFy wogóle zostaw do momentu, kiedy nie liźniesz B'n'Z. A jak już zaczniesz to też USA ( F7F i F2H są nadal OP ). GAA i Bombowce to obecnie całe zło tego tytułu. Kto jest oganięty ten wygra sam bitwę waląc tylko do domków. Ale taki kretyniżm to już tylko WG mogło wymyślić. Tak jak te dwulufowe czołgi. XD. 

PS.

Oddawać 1.9 dziady XD

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

Etyrios #13 Posted 27 April 2020 - 06:02 PM

Airman Basic

• Member
  • 100 battles
  • 7
Zostałem jeszcze przy niemieckich myśliwcach. Strasznie ale to straznie przyjemnie mi się nimi gra, szczególnie tym z IV tieru Bf 109 B. W większości bitew robię najlepsze wyniki. Oczywiście to są niskie tiery, więc jest dużo początkujących, słabszych graczy, wiec pewnie jak wejdę na VI tier to już będę płakał, że jest tak ciężko. Ale no jak na razie jest strasznie przyjemnie latać tymi sztukasami. Odkryłem już Bf 109 E, ale jeszcze nie grałem. Podejrzewam, ze bedzie równie przyjemny, co poprzednik. 

Ktoś mi wyżej odradzał te niemieckie myśliwce mówiąc, że to dla bardziej kumatych graczy. Ale skoro dobrze mi się gra tą linią, to chyba mogę przy niej zostać, mimo że dopiero zaczynam, nie? 

No i oczywiście względy historyczne, bo od zawsze podobały mi się niemieckie konstrukcje z IIWŚ

No i ten, poradźcie mi jeszcze w jednej kwestii. Mianowicie jak powinienem się zachowywać w walce kołowej z przeciwnikiem, który ma lepszą zwrotność i robi szybciej te bączki wokół mnie, przez co może władować we mnie wiecej ammo niż ja w niego? Chodzi mi o sytuacje, gdy gram niemcami, które no nie są zbyt zwrotne. Z reguły jest to walka przegrana, uciec też nie sposób. Wychodzi na to, że muszę liczyć, ze ktos z mojego teamu podleci i się nim zajmie, a ja zdążę uciec czy coś

InVictuS_ShaDoW #14 Posted 27 April 2020 - 07:10 PM

Senior Master Sergeant

• Advanced Member
  • 7894 battles
  • 184
  • [-WRE-] -WRE-

Zobacz postEtyrios, 27 kwietnia 2020 r. - 18:02, powiedział:

No i ten, poradźcie mi jeszcze w jednej sprawie. Mianowicie, jak powinienem się wybrać w walce z kołami z przeciwnikiem, który ma zdolność zwrotną i robi szybciej te bąble wokół mnie, przez co może władować we mnie wiecej ammo niż ja w nim? Chodzi mi o sytuacje, gdy gram niemcami, które nie są zbyt zwrotne. Z reguły jest to walka przegrana, uciec też nie sposób. Wychodzi na to, że muszę liczyć, ze mój zespół podleci i się nim zajmie, a ja zdążę uciec czy coś

Powinieneś zastosowania technik BnZ, Twoim atutem jest siła ognia i wysokość. Wiedząc, że podchodzisz do zwrotniejszej maszyny powinieneś spróbować ja ściągnąć z lotu nurkowego, jeżeli widzisz że może to nie wypalić to wykorzystujesz prędkość z nurkowania i uciekasz w locie płaskim. Jak będziesz już bezpieczny to nabierasz wysokosc wykorzystujac doładowanie. 

Edited by InVictuS_ShaDoW, 27 April 2020 - 07:19 PM.

kill_bill_Q #15 Posted 28 April 2020 - 06:15 AM

Senior Airman

• Member
  • 3250 battles
  • 24
  • [POL1] POL1

View PostEtyrios, on 26 April 2020 - 09:16 AM, said:

Siema. Chciałem się dowiedzieć, jaka linia jest najłatwiejsza tzn taka która wybacza błędy. W world of tanks takową była linia radzieckich czołgów w linii KV-1 aż do IS-7. Czy tutaj radzieckie samoloty też wymiatają? Mam w planach robić niemieckie myśliwce, ale nie wiem czy to dobre samoloty. Poradźcie coś. 

No i ten, nie chcę robić ciężkich myśliwców ani bombowców. W gre wchodzą tylko myśliwce

Dzienks

Cześć - w mojej opinii ( a jestem świeżakiem bo do grudnia 2019 miałem 5 bitew na samolotach :child: )  ciężko odpowiedzieć na tak postawione pytanie -  w samolotach nie ma czegoś takiego jak najłatwiejsza linia lub linia OP ( vide ruskie czołgi ciężkie w WoT   itp) .

Myślę, że warto sobie wybadać i kupić kilka samolotów IV tieru i na nich się ogrywać . A jak jakiś sposób walki Ci się spodoba to rozwijać poszczególne linie . Ale tu inaczej niż w tankach szybkie parcie do X nie ma najmniejszego sensu i są ( w mojej ocenie niestety dla nowych graczy ) zawodnicy , którzy maja po kilka tysięcy bitew i Vi jako najwyższy tier .

- fajna jest linia Spitfire gdzie już na IV tierze dostajesz samolot dość zwrotny z zadowalającą siłą ognia

- Bf 109  na IV t sobie ogrywaj i rób załogę, może specjalistę - wyżej jest ciężej dla początkującego gracza

- do nauki gry na ciężkich myśliwcach polecam niemiecką III a przede wszystkim IV - Bf 110 B - samolot , który u wielu graczy na zawsze zostaje w garażu

- u rusów na początek polecam dojść do I 17 - da Ci trochę pojęcia o nisko latających ruskich papierowych myśliwcach

-  USA wielozadaniowe są fajne  jak pisali przedmówcy 

- u Japończyków liczy się zwrotność - siła ognia taka sobie - na razie bym zostawił

jak wybadasz sobie kilka IV rożnego rodzaju i na nich polatasz sam ocenisz co Ci się najbardziej podoba - i co ewentualnie dalej odkrywać - samoloty IV zaczynają posiadać cechy samolotów z linii o co ciężko na niskich tierach - gdzie bardzo dużo samolotów jest bardzo podobnych   a lekki i wielozadaniowy myśliwiec różnią się od siebie tylko tym, że ten drugi ma " bezużyteczne " dwie sztuki bomb 10 kilowych.

No i tak jak już było napisane - znajdź sobie jakiś odpowiedni klan i tam ewentualnie od innych zawodników szukaj informacji - forum samolotowe w odróżnieniu od czołgowego jest raczej : " martwe" :(

kakrul #16 Posted 28 April 2020 - 09:17 AM

Airman Basic

• Member
  • 48 battles
  • 6

Dzień, dobry ja w sumie tak trochę podepnę się z pytanieam, ale chyba tu pasuje to nie ma co tworzyć nowego tematu, więc poniżej są moje obecne samoloty jak widać tiery nie porażają :P i teraz czy warto coś zostawić/sprzedać, bo jak grałem to jeszcze było to 1.9, a teraz to inna gra to jest, więc coś zostawić poza tymi Lekkimi Myś Bryt i Myś Wielozad. USA co napisali poprzednicy,

z góry dziękuję i pozdrawiam :)

kill_bill_Q #17 Posted 28 April 2020 - 02:23 PM

Senior Airman

• Member
  • 3250 battles
  • 24
  • [POL1] POL1

View Postkakrul, on 28 April 2020 - 09:17 AM, said:

Dzień, dobry ja w sumie tak trochę podepnę się z pytanieam, ale chyba tu pasuje to nie ma co tworzyć nowego tematu, więc poniżej są moje obecne samoloty jak widać tiery nie porażają :P i teraz czy warto coś zostawić/sprzedać, bo jak grałem to jeszcze było to 1.9, a teraz to inna gra to jest, więc coś zostawić poza tymi Lekkimi Myś Bryt i Myś Wielozad. USA co napisali poprzednicy,

z góry dziękuję i pozdrawiam :)

wszytkie sobie zostaw , żeby nimi może kiedyś pograć;)

kakrul #18 Posted 28 April 2020 - 02:49 PM

Airman Basic

• Member
  • 48 battles
  • 6

View Postkill_bill_Q, on 28 April 2020 - 02:23 PM, said:

wszytkie sobie zostaw , żeby nimi może kiedyś pograć;)

No to tak, ale czy jakieś linie bardziej robić, albo nie robić. ;)

Adamorr #19 Posted 28 April 2020 - 03:00 PM

Senior Master Sergeant

• Conquest Member
  • 4579 battles
  • 323
  • [_UN_] _UN_

Widać że chyba hangar masz na razie wąski. Potrzebujesz kasy na nowe samoloty. A to chyba - niech Frantiszek się wypowie- zapewnią ci szturmy. Także chyba  chcesz czy nie musisz nimi latać. A jak będzie kasa to patrz powyżej.

Edited by Adamorr, 28 April 2020 - 03:01 PM.

kakrul #20 Posted 28 April 2020 - 09:46 PM

Airman Basic

• Member
  • 48 battles
  • 6
A no tak, bo chciałem se 5 Tier ML UK kupić, i tu taka niespodzianka nie mam kredek, kupiłem za ostatnie resztki + coś sprzedałem , ale kredek mam coś koło 0, więc trochę słabo :/

Edited by kakrul, 28 April 2020 - 10:05 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users