Jump to content

MC

• Please log in to reply
6 replies to this topic

kakrul #1 Posted 30 April 2020 - 07:54 PM

Airman Basic

• Member
  • 48 battles
  • 6

Dobry, 

bo jakoś nie znazłem nigdzie charakterystyki różnych Myśliwców Ciężkich i tak trochę nie wiem co mam się po nich spodziewać, ani jak dana linia się wyróżnia, no mogę zrobić każdą linie i se pograć, ale chętnie bym poznał zalety i wady linii różnych Myśliwców Ciężkich. 

LORDDOOMSDAY #2 Posted 30 April 2020 - 08:09 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 980 battles
  • 2,919
  • [_UN_] _UN_
Jako, że w tej "udanej" wersji 2.X wszystko lata podobnie to taką linią najprzyjemniejszą jest USA. Funkcją HF jest zwalczanie bombowców, GAA i innych HF. GT można ale wg. mnie to już kompletny debilizm. W sumie jak to co z tej gry zrobiło WG. Poogladaj sobie filmy Franka. Jedyny pozytyw tego tytułu. XD

UNFORGIVEN CEO

Kings of the Baltic

Frantiszek_ #3 Posted 30 April 2020 - 08:55 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 31680 battles
  • 2,792
  • [D-FJ] D-FJ

View PostLORDDOOMSDAY, on 30 April 2020 - 09:09 PM, said:

Jako, że w tej "udanej" wersji 2.X wszystko lata podobnie to taką linią najprzyjemniejszą jest USA. Funkcją HF jest zwalczanie bombowców, GAA i innych HF. GT można ale wg. mnie to już kompletny debilizm. W sumie jak to co z tej gry zrobiło WG. Poogladaj sobie filmy Franka. Jedyny pozytyw tego tytułu. XD

A dziękuję LORDZIE za Twe słowa :honoring:

KAKRUL tylko  nie rób tak bo osobiście czasem mam jakieś "nieosiągalne założenie w głowie" i staram się je zrobić, ale dla drużyny z reguł;y to nie jest dobrze. Także nie rób tak jak poniżej:

kakrul #4 Posted 30 April 2020 - 11:52 PM

Airman Basic

• Member
  • 48 battles
  • 6

O bardzo Panom dziękuję, rady się przydadzą i do podejścia i do linii jak i filmik fajny :)

A, że się tak jeszcze dopytam o 3 rzeczy, ale w tym temacie, bo po co następne 

1. Jak to było przez 2.X w sensie z tymi liniami, że one nie były wypłaszczone czy jak? 

2. Jak się bronić bombowcem przed Myśliwcem Ciężkim

3. Czy opłaca się montować celownik, bo w sumie na moim Myśliwcu Bryt tier IV zamontowałem i nosiłem apteczkę, ale po 3 pożarach w sesji, 2 pod rząd, stwierdziłem, że warto jednak gaśnice, a pilot jakoś nie jest ranny częściej, więc jak to jest z tym celownikiem, warto? Czy tylko trace kredyty? 

Frantiszek_ #5 Posted 01 May 2020 - 07:27 AM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 31680 battles
  • 2,792
  • [D-FJ] D-FJ

AD 1. Chodzi o to, że były większe różnice pomiędzy np. myśliwcami lekkimi niemieckim 109ki, a np. Japończykami. Jak to by opisać... Wartość energetyczna - zachowanie energii w Niemcu zostało zmniejszone, a w Japończyku zwiększone. Chodzi o to, że obecnie Japończyk ma dużo większą szansę na dojście Niemca uciekającego do góry. Nie chcę wspominać już o Sptfir`ach -te są obecnie zupełnie przegięte.

Porównując przeciągnięcie w 1.9, do obecnego to cóż można powiedzieć. Jakby obecnie ono nie istniało. Właśnie dla wspomnianych lekkich niemieckich to często była walka na przeciągnięcie z innymi przeciwnikami. Wyciągały do góry i obserwowały przeciwnika kiedy zaczyna zawisać. W tej wersji też można tak robić, ale różnica jest ogromna.

AD 2.  Niskie poziomy bombowców tak do 5 poziomu mają bardzo słabych tylnych strzelców. Ludzie często próbują się chronić poprzez wejście bardzo wysoko do góry, ale wtedy masz słabą efektywność bombardowania.

Można próbować wykorzystywać tylnego strzelca manualnie, ale też potrzebne do tego jest parę punktów umiejętności.

AD 3 Chyba czegoś tu nie rozumiem celownik jest w innym miejscu i jest to moduł, a apteczka, gaśnica jest dodatkowym wyposażeniem. Może mówisz o umiejętnościach pilotów.

Celownik na myśliwcach - MODUŁ - wg mnie jest zawsze obowiązkowy. Natomiast kwestia apteczki / gaśnicy to dużo mówić.

Apteczkę zakładam na samoloty z działkami dużego kalibru, gdzie ranny pilot praktycznie powoduje przez czas 15 sekund bezużyteczność samolotu - bardzo ciężko coś trafić. Przykład - ciężki Japończyk KI.

Samoloty typu brytyjskie myśliwce Bristol raczej potrzebują gaśnicy ze względu na małe HP, a typ karabinków pozwala trafiać nawet z rannym pilotem.

Nierozwiązanym dylematem są samoloty typu japońska premka exp na 5 poziomie myśliwiec, Linia YAKa - te z dużym działem. Z rannym pilotem nic nie zrobić, a bez gaśnicy często się palisz. Je ustawiam tak, że daję apteczkę, a jako drugie wyposażenie (nie pamiętam nazwy) bańka zmniejszająca możliwość zapalenia się. Przy takiej konfiguracji jakoś idzie grać choć nie raz spłoniesz.

Edited by Frantiszek_, 01 May 2020 - 07:39 AM.

Adamorr #6 Posted 01 May 2020 - 08:03 AM

Senior Master Sergeant

• Conquest Member
  • 3808 battles
  • 311
  • [_UN_] _UN_
Ja w zasadzie nigdy nie biorę apteczki - po trafieniu odskakujesz na 15 sek dla ogarnięcia sytuacji i wracasz. Zawsze biorę rzeczy zapobiegające paleniu. Na japończykach i rosyjskich obowiązkowa bo to latające zapalniczki. Ta bańka o której pisze Frantiszek jest imo najlepsza.

Edited by Adamorr, 01 May 2020 - 08:03 AM.

Frantiszek_ #7 Posted 01 May 2020 - 09:34 PM

First Lieutenant

• Conquest Member
  • 31680 battles
  • 2,792
  • [D-FJ] D-FJ

View PostAdamorr, on 01 May 2020 - 09:03 AM, said:

Ja w zasadzie nigdy nie biorę apteczki - po trafieniu odskakujesz na 15 sek dla ogarnięcia sytuacji i wracasz. Zawsze biorę rzeczy zapobiegające paleniu. Na japończykach i rosyjskich obowiązkowa bo to latające zapalniczki. Ta bańka o której pisze Frantiszek jest imo najlepsza.

Raczej nigdy nie powiem, że to według mnie jest złe. I tu informacja dla nowego gracza. DOPASUJ pod siebie, pod swój styl gry. PYTAJ, ale wyciągaj wnioski, gdyż ŻADEN z nas odpowiadających nie ma do końca racji. Za dużo składowych jest by twierdzić że moja racja jest "lepsiejsza" :P

Edited by Frantiszek_, 01 May 2020 - 09:34 PM.

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users