Jump to content

Kawasaki Ki-102

Ki-102

• Please log in to reply
No replies to this topic

Mehrunnes #1 Posted 24 April 2021 - 03:28 PM

Master Sergeant

• Advanced Member
  • 9087 battles
  • 71

Kawasaki Ki-102

Ciężki myśliwiec VI poziomu. W porównaniu do poprzednika, największą zmianą jaką oferuje jest możliwość zamontowania 57 mm zamiast 37 mm. Trafienia z tego potwora bolą, a często zostają tylko wióry i płonący wrak przeciwnika spadający w stronę ziemi. Poza tym reszta pozostaje taka sama - dwie bomby 250 kg, nieistotne uzbrojenie tylniego strzelca, itd.

ATUTY:siła ognia - m i a ż d z ą c a; zwrotność - nadal skuteczny w polowaniu na wrogie ciężkie myśliwce

SŁABE STRONY:niska przeżywalność, działo 57 mm szybko się grzeje, dalej silniki są piętą achillesową

Granie tą maszyną było dla mnie znacznie przyjemniejsze. Raz, że na start mamy 37 mm, więc jest czym krzywdzić innych, dwa - po ulepszeniu uzbrojenia jest tylko lepiej. Naprawdę mało jest oponentów zdolnych wytrzymać frontalny atak z 57 mm, zwłaszcza gdy dodamy modyfikację zwiększającą szybkostrzelność uzbrojenia. Choć nadal musiałem pamiętać o szanowaniu punktów życia i powstrzymywaniu agresji gdy zwyczajnie nie było warto, bo wymiana ognia byłaby może i wygraną dla mnie, ale pozostałbym z 10% HP - to jednak agresywniejsze granie Ki-102  jest możliwe i daje przyjemność. Z uwagi na to, że ten 57 mm doom device szybko się przegrzewa, musiałem bardziej nim grać jak Me 262, czyli cierpliwie wyczekać do uzyskania optymalnej odległości od celu i wtedy wypuszczenia krótkiej serii. Wtedy są wyniki. Dzięki bombom i kalibrowi działek, można nawet pokusić się o niszczenie celów naziemnych, choć do zrobienia medalu Gabreskiego ta maszyna zdecydowanie nie byłaby moim pierwszym wyborem. Według mnie silniejszy od P38-J, słabszy od Me 410, trochę podobny do Moskita pod względem wszechstronności. Na tierze 5 i 6 jest groźny i skuteczny. Nawet daje radę będąc dorzuconym do 7 tieru w bitwach, choć pomysł atakowania B-32 jest poroniony.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users